Vinařství Škrobák

Tisk
PDF

logo - jaroslav bene a synTypické rodinné vinařství, kde se láska k vínu a um vinaře dědí z otce na syna, z generace na generaci. Základ vinařství položil pan Vladimír Škrobák, který celý život zasvětil vínu a vinici a byl neúnavný propagátor čejkovických vín. Vinařství si velmi dobře uvědomuje, že špičkové víno vyrobí pouze z těch nejkvalitnějších hroznů, takže kvalitní obdělávání vinice je základem firemní filozofie. Na kvalitní zelené práce a probírku hroznů se klade velký důraz a provádějí ji pouze rodinní příslušníci, tak aby bylo dosaženo co nejvyšší kvality hroznů.

Technologie výroby vína se v současnosti nachází na rozcestí mezi nejnovějšími moderními postupy a klasickou starou (selskou) metodou. Některá vína se vyrábí na vypití do jednoho roku – jsou to vína čistě aromatická s květinovo ovocnými aromaty, se svěží lahodnou chutí, příjemná na pití. Takového vína docílíme jemným šetrným lisováním, odkalením pomocí enzymů, zakvašením ušlechtilými vinnými kvasinkami, řízenou teplotou kvasu a krášlením pomocí čiřidel.

V poslední době se ale stále častěji vracíme ke klasické zcela přírodní metodě, kdy necháme pracovat jenom přírodu a nepřidáváme do vína žádné kvasinky, enzymy a čiřidla. Získáme tím vína ne tak intenzivně aromatická a svěží jako při moderní výrobě, ale vína, která mají charakter, ve kterých můžete cítit vinici, půdu, rukopis vinaře. Tyto vína jsou určena pro opravdové znalce a zráním na lahvi dosahují dokonalosti.

Nedílnou součást našeho portfolia tvoří vína speciální. Naší chloubou jsou botrytické výběry, ledová a slámová vína a sekty kvašené v lahvi. S výrobou ledových vín jsme začali již v roce 1995 a v roce 1999 jsme vyrobili první ledové červené víno v ČR!

Kontakt

Víno Škrobák
Okružní 823
696 15 Čejkovice                  

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.vinoskrobak.cz

Stanislav Škrobák:
                              tel: 606567752
Ing. Martin Škrobák:
                              tel: 723265806

Adresa provozovny:
Příhon 936, Čejkovice
GPS souřadnice: 48°54'9.542"N,
                          16°56'59.289"E


loga-podpora