Vinařství Tichý Richard Ing.

Tisk
PDF

logo - tichyTradice vinařství v rodině Ing. Richarda Tichého z Hrušek sahá do osmnáctého století. V roce 1793 kupuje jeho předek Michal Tichý od Lichtenštejnů tzv. činžovní vinici. Dědeček Martin jako první vystudovaný vinař v rodině obnovoval vinařství v Hruškách po kalamitě révokazu. Otec Martin vystudoval střední vinařskou školu ve Valticích a profesionálně se věnoval školkařství a pěstování sazenic révy vinné. Dalším vystudovaným vinařem v rodině je sestra Markéta. Richard Tichý se vinařství věnuje jako koníčku od roku 2001, kdy také začal lahvovat. Spolu s otcem vlastní Richard Tichý 4,5 ha vinohradů ve viniční trati Hastrmany a Podsedky.

Výroba vína zatím probíhá v tradičním vinném sklípku. Výroba vinařství, které je členem sdružení Bonus eventus, je zaměřena na jakostní a přívlastková lahvová vína. Bílá vína se lahvují po roce, červená většinou až po dvou letech a převážně bez filtrace. Vína jsou i díky redukci sklizně a dokonale vyzrálým hroznům připravována na delší ležení na lahvi. Většinu roční produkce, která činí 20 000 lahví, odebere privátní klientela přímo ve sklepě, menší část odebírají některé vinotéky a prodejci vína. Vinařství nabízí uspořádání řízených degustací ve sklepě pro skupinky do deseti osob, pro větší skupiny po dohodě. Richard Tichý plánuje vytvoření exkluzivního cuvée jako vrcholu nabídky. Postupně má v úmyslu opustit přívlastkový systém a přejít na garanci kvality danou svým jménem.


Pěstované a zpracovávané odrůdy:

Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Aurelius, Sauvignon, Rulandské šedé, Pálava, Chardonnay, Frankovka, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia, Svatovavřinecké, Rulandské modré.

Většina vinic je nově vysazených a všechny jsou již v plodném stavu.

Kontakt

Ing. Richard Tichý
Hlavní 34, 691 56 Hrušky
Tel: +420 603 932 443
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
http://www.bonuseventus.cz/tichy

loga-podpora