Vinařství Čapka

Tisk
PDF

logoRodinné vinařství Karla Čapky navazuje na starobylou rodinnou tradici vinaření v Hruškách. Karel Čapka s manželkou vrátili větev rodu Čapků, místních vinařů, známých pod přezdívkou „Fús“ do Hrušek roku 1991. Vinařství hospodaří na výměře 2,25 ha vlastních vinic, převážně v obci Josefov, na jedinečné viniční trati Kukvička.

Název viniční trati Kukvička je odvozen z názvu osady Kukvice. Kukvice zanikly za třicetileté války. Kukvice měly před zpustnutím v roce 1643 na 1008 měřic, z toho bylo 268 měřic vinic. Výjimečnost této lokality je dána jihovýchodní orientací vinic v krytém valu se zvláštním mikroklimatem a složením půdy. Vinice jsou vysázeny na vápenité spraši s vododržným jílovitým podložím. V dnešní době je na Kukvičce cca 100 ha vinic. V této oblasti se mimo tradičních vynikajících bílých odrůd výjimečně daří i modrým odrůdám, což umožňuje vyrábět jedinečná červená vína. Karel Čapka používá ve vinohradech moderní agrotechniku (krátký řez, odlistění, redukce hroznů), čímž dosahuje produkce kategorie přívlastkových vín i v méně příznivých letech.

Objemem produkce se řadíme k malým vinařstvím, o to více péče je věnováno kvalitě hroznů i vína. Vzhledem k vysoké kvalitě a zároveň omezené produkci se s víny z našeho vinařství nesetkáte v hypermarketech, ale máme stálou privátní klientelu, dodáváme vína do vybraných vinoték a restaurací v celé České republice.

V naší nabídce naleznete vína těchto odrůd: Ryzlink vlašský, Sylvánské zelené, Sauvignon, Tramín červený, Rulandské šedé, Chardonnay, Modrý Portugal, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe, Cabernet Moravia, Frankovka. Pro speciální vína se využívá produkce odrůdy Pálava. Naprostá většina vyráběných vín je přívlastkových. Vinařství Karel Čapka je členem sdružení BONUS EVENTUS.


Kontakt

Vinařství Karel Čapka
U Zbrojnice 344, 691 56 Hrušky
Tel: + 420 737 857 891
www.vinocapka.cz
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

loga-podpora