Vinařství Ištvánek

Tisk
PDF

logo - itvnekVinařství bylo založeno v roce 1997 po předchozí dlouholeté rodinné malovinařské tradici. Jako soukromý vinař pěstuji na ploše 25 arů hrozny bílých odrůd Neuburské, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, z červených odrůd je to Zweigeltrebe a Frankovka. Vyrábím sudová zemská vína. Sklepní hospodářství je s vnitřním i venkovním posezením situováno ve dvoře tichého a klidného rodinného domu. Po kratší či delší ochutnávce vín je zajištěna možnost noclehu.


Naše odrůdy:

Ryzlink rýnský

Tato odrůda pochází z Německa, konkrétně z Porýní. Víno této odrůdy může dosáhnout nejvyšší jakosti, zejména je-li vyrobeno z vyzrálých hroznů. Právě při jejich dozrávání se v nich tvoří nejvíce jemných aromatických látek připomínajících kvetoucí lípu.

Veltlínské zelené

Jeho původ je pravděpodobně v severní Itálii. Tato odrůda je však hojně rozšířena v Rakousku, na Moravě a také na Slovensku. Víno dosahuje vysoké jakosti. Vyznačuje se pikantní a mírně medovou vůní.

Neuburské

Odrůda Neuburg pochází z Rakouska, daří se jí v okrajových vinařských oblastech. Víno je velmi jakostní, je příjemně harmonické a v dobrých ročnících dosahuje špičkové jakosti. Jeho chuť je plná, mírně kořenitá a vně pikantní a nevtíravá.

Zweigeltrebe

Tato odrůda révy vinné byla vyšlechtěna křížením Frankovky a Svatovavřineckého. Víno vyrobené z hroznů odrůdy Zweigeltrebe se vyvíjí pomalu, a proto také pozvolna vyzrává. Po několik a měsících však dosahuje díky své příjemné kořeněné chuti docela dobré jakosti.

Frankovka

Víno z hroznů Frankovy má skutečně vysokou hodnotu, která se stářím ještě zvyšuje. Frankovka je poněkud nestálá jako rozmarná žena. Jednou je příliš kyselá, jindy nezarodí. Má dobré i špatné vlastnosti žen, ale přesto ji všichni milujeme.

Kontakt

Vinařství Miroslav Ištvánek
Josefovská 14, 696 17 Dolní Bojanovice
Tel: +420 606 483 070

 

loga-podpora