Vinařství Hirtl

Tisk
PDF

logo - hirtlV roce 1729 položili předkové vinařství Hirtl základní kámen pro tradiční věděmi okolo lisování a výroby vína, na které mohl náš rodinný podnik úspěšně navázat.

Asi 280 let po první písemné zmínce vypadá (vinný) svět samozřejmě jinak. Nejpozději od převzetí podniku Anreou a Martinem v roce 2001 je vinařství Hirtl v srdci vinařské a sektové metropole Poysdorf charakteristické svou produkcí mimořádných vín. Redukce výnosů krátkým řezem, prostříhávání a kontrolované kvašení se staly samozřejmostí, aby byla zajištěna vysoká kvalita našich vín. Modernizace ve vinohradnickém a sklepním hospodaření je na denním pořádku. Co je ale platné tak jako kdysi je skutečnost, že dobré víno vzniká na keři révy. Sotva dokáže nějaký region nabídnout rozmanitost excelentních vína tak jako oblast Weinviertel, kde se na bázi sprašovitých, jílotivých, prahorninových a černých půd daří vynikajícím produktům. Potenciál přírody a půdy, klima a v neposlední řadě láska ke každému detailu výroby vína se odráží v kvalitě našich vín.

Zejména v posledních letech jsme se mohli těšit z četných vyznamenání, která jsou důkazem, že jsme v našem snažení na dobré cestě. Tak jsme dokázali skok do Top-ligy v nejtvrdší soutěži vín země, SALON Österreichischer Wein (Salon rakouských vín): a hned se dvěma víny: Veltlínské zelené Grüne Veltliner Weinviertel DAC Waldberg 2007 patří stejně jako Chardonnay Exklusiv 2007 k hitům našeho podniku. Zdaleka to nejsou ovšem jediná. Naše široká paleta odrůd sahá od osvěžujícího Veltlínského zeleného přes svěže ovocný Ryzlink vlašský, chuťově výrazné Burgundské bílé, perfektně vybalancované Chardonnay až k sametovému Blauburger Exklusiv (Modrý Portugal).

Kontakt

Martin Hirtl
Brunngasse 72, 2170 Poysdorf
Tel.: +43/2552/2182
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-hirtl.at

loga-podpora