Vinaři Veltlinerlandu

Maria Faber-Köchl, vinařka

Tisk
PDF

logo - maria faber kchlOd roku 1998 řídí Maria Faber-Köchl vinařský podnik v severovýchodním Dolním Rakousku v oblasti Weinviertel.

Po narození jejích tří dětí se v rámci dalšího vzdělávání vyučila vinařkou a sklepmistryní. Roku 2009 vystavěla moderní vinné sklepy, aby mohla na jedné straně dělat vína efektivněji a na straně druhé ještě více se orientovat na kvalitu.

Půda: středně těžká jílovitá a sprašovitá půda a usazeniny „Pradunaje“.
Klima: kontinentální klima s horkými léty a studenými zimami.
Filozofie: dravá půda a zdravé keře révy jsou to nejdůležitější pro každého vinaře. Víno je pro Marii Faber-Köchl živé – skrývá v sobě růst, být v pohybu, ale také proces zrání a klidu.

Těžiště produkce vín spočívá ve veltlínském zeleném. Další bílá vína: burgundské bílé, červený tramín a vlašský ryzlink. Že v oblasti Weinviertel dozrávají také výborná červená vína, je obzvláštní výzva. Podařilo se to s Cuvée „Quercus“.

Vyznamenání

Vyznamenání Falstaff s vínem Quercus v letech 2003, 2005 až 2009. Selektion Spargelwein (selekce chřestové víno) 2007 a 2005; „Nejlepší vína Rakouska 2005/2006 a 2003/2004“ od Siegl u. Steurer; 2 Kellerkatzen (sklepní kočka) při „Kde jí Rakousko 2007 + 2008“ Wagner, Egle. Mistelbacher Stadtwein (Víno města Mistelbach) 2001; Nejlepší „Weinbau- und Kellerwirtschaftsmeister in NÖ (vinařský mistr a sklepmistr v Dolním Rakousku)“ 1999;

Podnik obhospodařuje 3 hektary, od smluvních vinařů dokupuje v současnosti navíc 2 ha hroznů.

Kontakt

Maria Faber-Köchl
Am Schenkberg 11, 2130 Eibestahl
Tel.: +43/2572/4484
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.faber-koechl.at

Rodinné vinařství Girsch

Tisk
PDF

Rodinný podnik Girsch se již pět generací zabývá pěstováním vinné révy. Na kamenitých písčitých půdách lze většinou očekávat nepatrné výnosy, za to se zde daří kvalitativně vynikajícím vínům.

Je pro nás velmi důležitá práce blízká přírodě. Cílenou prací ve vinohradě, jako je odlistění hroznových zón nebo protrhávání hroznů, usilujeme o výbornou kvalitu hroznů. V podzemním sklepě starém více než 200 let, bývalém majetku knížete Liechtensteina, se šetrně zpracovávají výlučně ručně sbírané vinné hrozny z vlastní produkce.

Práce podniku byla již vyznamenána četnými zlatými medailemi v Poysdorfu a Kremsu, ale také přijetím do Salónu rakouských vín.

Prodej: v domácí vinotéce nabízíme i popsané a ručně malované dárkové lahve a domácí lisovaný olej z hroznových jader.

Kontakt

Roman Girsch
Hauptstraße 66, 2184 Hauskirchen
Tel.: +43/2533/89686
  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-girsch.at

Sektové vinařství Christian Madl

Tisk
PDF

logo - madlSektové vinné sklepy Christian Madl. Na 3 hektarech vinic pěstuji od roku 2002 výhradně ty odrůdy, které jsou nejlépe vhodné pro výrobu základního vína pro sekt. Základem je naše jedinečné klima a půdy, které odpovídají růstovým podmínkám oblasti Champagne ve Francii. Vyšel jsem rodinného podniku, postavil se na vlastní nohy a začal jsem své poznatky a zkušenosti v oblasti tradiční výroby sektu po mé praxi v Champagne uvádět do reality v obci Schrattenberg.

Tak všechny sekty kvasí ještě tradičně v lahvích a ručně protřepávají v klenbovém sklepě a tak zušlechťují. Základ vysoké kvality je již ve vinohradě při ručním sběru. Jen ty nejlepší mošty se dále zpracovávají na MADL-Sekt a tak zaručují nejvyšší požitek ze sektu.

V rotundě našeho sektového sklepa lze možné ochutnat tyto ušlechtilé kapky. Vedle sektů vyrábíme samozřejmě také kvalitní bílá a červená vína.

Kontakt

Ing. Christian Madl
Hauptstraße 57, 2172 Schrattenberg
Tel: +43/664/4225142
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.madlsekt.at

 

Vinařství Bayer

Tisk
PDF

Jsme tradiční rodinné vinařství. Naše vinařství je se 17 hektary plochy relativně malé a dobře přehledné. Jedním z nejdůležitějších základních kamenů naší podnikové filozofie je, že se snažíme s našimi víny najít rovnováhu mezi původností a tradicí na jedné straně a inovací na straně druhé. Přitom je u nás důležité zachovat si regionální identitu.

Našimi víny se hlásíme k hlavním odrůdám oblasti Wein-viertel, především Veltlínskému zelenému. K tomu pěstujeme navíc také Rulandské bílé, Muškát žlutý, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Neuburské, ale také Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Rösler. K přírodě šetrné obhospodařování a láskyplná péče o révu, za to se vína odvděčují svým odrůdovým charakterem, výraznými ovocnými znaky a minerálními kyselinami.

Proto Vás zveme, abyste si u nás užili pravý charakter vinic obhospodařovaných po celé generace v nejlepší slunečné poloze Falkensteinu, ve vínech, která silně vyjadřují jedinečnost Falkensteinské půdy a klimatu, ale také vášeň vinařů.

Navštivte nás po předchozí telefonické domluvě, příp. v dny výčepu (otevřených dveří) ve sklepě Gmoakeller ve Falkensteinské sklepní uličce Kellergasse.

Kontakt

Roman Bayer
Wieden 72, 2162 Falkenstein
Tel.: +43/2554/8214
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-bayer.at

Vinařství Buschenschank Zickl

Tisk
PDF

Vinařství Buschenschank Zickl (od roku 1845 v majetku rodiny) leží v GAWEINSTALU přímo u brněnské silnice B7 asi 25 km před branou Vídně. Dříve typicky smíšený podnik se zemědělstvím a chovem dobytka klade v současnosti hlavní důraz na pěstování vinné révy a Heurigen (lokály s nabídkou posezení u letošního vína).

Dnes obhospodařujeme asi 4,5 ha vinohradů, z čehož asi 70% tvoří bílé víno a 30% červené. Vedle naší hlavní odrůdy Veltlínské zelené vyrábíme ještě Neuburské, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé a Rivaner jako bílá vína. Z červených vín vedeme Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon a Merlot. K našim specialitám patří naše červená vína Cuvées „le rouge“ a „CHARLOT“.

Dalšími hity našeho podniku jsou ryzlinkový sekt, domácí likér z červeného vína a samozřejmě naše ledové víno. Další specialitou našeho podniku jsou etikety vyráběné speciálně pro naše zákazníky. Svatební etikety, víno ke křtu, narozeninové víno a Vaše firemní logo zdobí naše vinné lahve. Jen pro Vás a podle Vašich představ zhotovíme VAŠI vlastní etiketu. Jednoduše se u nás poptejte.

Od roku 1978 máme brány našeho Heurigen-lokálu otevřeny asi 8 měsíců v roce, pro hosty je připraven pěkný lokál s útulnou atmosférou. Také stinná zahrádka s idylickým altánem skýtá skvělé prostředí.

Kontakt

Wolfgang Zickl
Wienerstraße 10, 2191 Gaweinstal
Tel.: +43/664/7653337
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.zickl.at  oder
www.hochzeitswein.info

Vinařství Dürnberg

Tisk
PDF

logo - drnbergVinařství Dürnberg se nachází v tradiční vinařské obci Falkenstein. Od 13.-17. stol. se všechny vinařské záležitosti mezi Vídní a Brno řídily Falkensteinským vinařským soudem. Christoph Körner vinařství Dürnberg v posledních letech s velkou energií přebudoval a s rozšířením na více než 50 hektarů vytvořil předpoklad pro to, abychom si vína Dürnberg pomocí vědomého výběru hroznů mohli užívat ve dvou rozdílných liniích: Dürnberg Select: vína typicky teritoriální s chladivým přídavkem minerálů z Falkensteinských vápencových skal. Vína Prime: jednotlivě ložená vína z ručně vybíraných hroznů starých vinných keřů, tradičně zrající ve velkých dřevěných sudech.

Podílíme se na těchto výstavách:

Prowein, Düsseldorf Veletrh Londýn International Wine Fair Vinexpo Bordeaux Vievinum, Vídeň.

Kontakt

Matthias Marchesani
Neuer Weg 284, 2162 Falkenstein
Tel: +43/2554/85355
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.duernberg.at

Vinařství Ebner - Ebenauer

Tisk
PDF

logo - ebner - ebenauer„Dali jsme si za cíl dělat víno jako výraz našich myšlenek. Diskutujeme s ním, dříve než ho vylisujeme, pokoušíme se spojovat tradiční s novým, aniž bychom chtěli být křečovitě moderní. Naše vína jsou neovlivněná, potřebují čas se rozvinout, nehrají si na více než jsou, působí intenzivně a jsou dlouhověká.

Příroda píše scénář našich vín, my vedeme režii.

Národní a mezinárodní soutěže:

Národní: průvodce Gault Millau, a la carte GUIDE, VINARIA, PUR, víno, SALON
Mezinárodní: JANCIS ROBINSON, ROBERT PARKER, Vino ADVOKÁT

Kontakt

Manfred & Marion Ebner-Ebenauer
Laaerstraße 5, 2170 Poysdorf
Tel.: +43/2552/2653
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.ebner-ebenauer.at

Vinařství Eichler

Tisk
PDF

logo - eichlerFilozofie vinařství Eichler spočívá v tom, že hrozny necháváme růst přírodně a šetrně a výrobu vína provádíme individuálně a specificky podle jednotlivých odrůd. Tak se staráme pomocí spousty manuální práce a šetrné ochrany rostlin o zdravé keře révy a zdravé listí – předpoklad pro zdravé hrozny. Moderní technologie, spojená s novými nápady mladého následníka Johannese Eichlera a jeho ženy Claudie, se odráží ve vínech. Vinař a sklepmistr Johannes Eichler usiluje o výrobu vín s typickým domorodým charakterem, která budou přinášet radost v každém doušku. Vinařství Eichler zahrnuje 13 ha a vyznačuje se velkou odrůdovou rozmanitostí. Nabídka vín obsahuje vína jako Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Sauvignon, Rosé, Zweigeltrebe a Modrý Portugal.

Vinohrady jsou začleněny do nejlepších viničních v Ginzersdorfu a okolo und Herrnbaumgartenu. Vyznamenání zlatými a stříbrnými medailemi při awc vienna (mezinárodní výstava vín) a při Poysdorfer Weinparade (výstava vín v Poysdorfu), ale také vysoké bodové ohodnocení při zemském vinařském veletrhu v Kremsu, potvrzují naše nasazení při práci na kvalitě.

Seznam účastí na soutěžích:

awc vienna (mezinárodní výstava vín), Landesweinmesse Krems (Zemský vinařský veletrh), Poysdorfer Weinparade (výstava vín v Poysdorfu).

Kontakt

Johannes Eichler
Weinbau- und Kellermeister
Berggasse 11, 2171 Herrnbaumgarten
Tel.: +43/2555/24144
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.eichlerwein.at

 

Vinařství Freudhofmaier

Tisk
PDF

logo - freudhofmaierCechovní sklep svatých, vinařství Freudhofmaier. Od roku 1785 kultivuje rodinný podnik Freudhofmaier vinnou révu v souznění s přírodou. Keře révy obklopuje mírná vrchovina oblasti Weinviertel, kde hrozny dozrávají do sladké a kořeněné plné ovocné chuti a aromatu.

S láskou k přírodě dbáme zejména na nejvyšší kvalitu vín, abychom dostáli vysokým nárokům milovníků vína – od suchého bílého vína přes sametová červená vína až k ušlechtile sladkému Kreszenz (přírodní, neslazené víno). Fasety ušlechtilých vín ztělesňují jemnost a vášeň a vzdávají úctu osobnímu šarmu.

V 350-letém panské sklepě dozrávají hodnotná vína. Několikatunové klenutí sklepa drží svou ochrannou ruku nad pěknými oválnými vinnými sudy.

Umělecky vyřezané figury svatých pro určité cechy zdobí oválné dřevěné sudy a dali sklepu jeho jméno a velmi specifickou atmosféru. Tento neobyčejný vinný sklep je točnou pro umění, kulturu a dobré víno. V této jedinečné kulise ochutnávání vína exkluzivním privilegiem.

Kontakt

Heiligenkeller der Zünfte
Dipl.HLFL Ing. Lambert Freudhofmaier
Schottenweg 1, 2124 Kreuzstetten
Tel: +43/2263/8763 nebo 0676/943 78 18
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.heiligenkeller.at

Vinařství Hirtl

Tisk
PDF

logo - hirtlV roce 1729 položili předkové vinařství Hirtl základní kámen pro tradiční věděmi okolo lisování a výroby vína, na které mohl náš rodinný podnik úspěšně navázat.

Asi 280 let po první písemné zmínce vypadá (vinný) svět samozřejmě jinak. Nejpozději od převzetí podniku Anreou a Martinem v roce 2001 je vinařství Hirtl v srdci vinařské a sektové metropole Poysdorf charakteristické svou produkcí mimořádných vín. Redukce výnosů krátkým řezem, prostříhávání a kontrolované kvašení se staly samozřejmostí, aby byla zajištěna vysoká kvalita našich vín. Modernizace ve vinohradnickém a sklepním hospodaření je na denním pořádku. Co je ale platné tak jako kdysi je skutečnost, že dobré víno vzniká na keři révy. Sotva dokáže nějaký region nabídnout rozmanitost excelentních vína tak jako oblast Weinviertel, kde se na bázi sprašovitých, jílotivých, prahorninových a černých půd daří vynikajícím produktům. Potenciál přírody a půdy, klima a v neposlední řadě láska ke každému detailu výroby vína se odráží v kvalitě našich vín.

Zejména v posledních letech jsme se mohli těšit z četných vyznamenání, která jsou důkazem, že jsme v našem snažení na dobré cestě. Tak jsme dokázali skok do Top-ligy v nejtvrdší soutěži vín země, SALON Österreichischer Wein (Salon rakouských vín): a hned se dvěma víny: Veltlínské zelené Grüne Veltliner Weinviertel DAC Waldberg 2007 patří stejně jako Chardonnay Exklusiv 2007 k hitům našeho podniku. Zdaleka to nejsou ovšem jediná. Naše široká paleta odrůd sahá od osvěžujícího Veltlínského zeleného přes svěže ovocný Ryzlink vlašský, chuťově výrazné Burgundské bílé, perfektně vybalancované Chardonnay až k sametovému Blauburger Exklusiv (Modrý Portugal).

Kontakt

Martin Hirtl
Brunngasse 72, 2170 Poysdorf
Tel.: +43/2552/2182
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-hirtl.at

Vinařství Josef Salomon

Tisk
PDF

Josef Salomon. Rodinný podnik s plochou vinic 4,6 ha, od roku 1709 sídlící v obchodnické obci Falkenstein ansässig, v severovýchodní části oblasti Weinviertel, asi 60 km severně od Vídně, ležící v údolním kotli, obklopena více než 2.000 ha smíšeného lesa, díky tomu má specifické klima, kde na sprašovitých až vápencovo-štěrkovitých půdách prospívají velmi rozmanitá, příp. vícevrstvá vína.

Hospodaření na vinicích probíhá podle biologických směrnic, od 1. 1. 2007 přihlášených jako biologické. Velký důraz se klade na ozelenění ve vinohradě, práce s listím, důsledné přetrhávání hroznů již od roku 1978, abychom drželi nízko výnos a dosáhli nejlepší kvality. Ruční sběr se provádí v říjnu. Šetrné lisování hroznů, kvašení v tancích z ušlechtilé oceli, 5 až 18 měsíců jsou bílá vína ponechána na jemných kvasnicích. U bílých vín nepřichází obohacení cukrem v úvahu. Naše filozofie je nechat vína rozvinout se ve své přirozenosti a rozmanitosti.

Trati: Eckartsberg, Kirchberg, Pfarrgarten, Rabenstein, Rosenberg, Setzgarten.

Odrůdy: Cabernet Sauvignon, Chardonnay, směsy, Veltlínské zelené, kořeněný Tramín, Ryzlink, Sylvánské.

Člen: Premiumweingüter Weinviertel (premiová vinařství), Falkensteiner Berggericht (Falkensteinský vinařský soud)

Cena: Vinaria Weinguide 3 Sterne Grüner Veltliner 2005

Ochutnávka vín a prodej: denně po telefonické rezervaci nebo březnen-listopad: sobota 14 do 18 hodin.

Kontakt

Josef Salomon
Marktstraße 24, 2162 Falkenstein
Tel: +43/664/2111036
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-salomon.at

Vinařství Konrad a Theresie Ipsmiller

Tisk
PDF

Podnik: rodinný podnik s tradicí 

Poloha: Weinviertel, největší vinařská oblast Rakouska  

Plocha vinic: 22 ha vlastní produkce, 20 ha dokupování od smluvních vinařů  

Agent zprostředkování vína: asi 2000 hl/rok

Odrůdy (bílé): Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Rulandské bílé, Chardonnay Licenční podnik


Kvalitní vína typická pro region:

Weinviertel DAC Grüner Veltliner (Veltlínské zelené)
DAC… Districtus Austriae Controllatus
DAC… Districtus Austriae Controllatus

Druhy (červené):
Zweigeltrebe, Modrý Portugal, Frankovka, Svatovavřinecké, Merlot, Cabernet Sauvignon
Člen spolku Schrattwinzer: spolek pro zajištění kvalitativních standardů u červených vín

Produkce:
moderní sklepní technika, šetrná výroba vína, skladování bílých vín v tancích z ušlechtilé oceli, skladování červených vín v dubových a barikových sudech

Prodej:
prodej cca 300 000 lahví/rok
Zákazníci: 80% přímý prodej do restaurací v Rakousku, 20% prodeje prostřednictvím distributorů v Rakousku a Německu

Ocenění:

 • pravidelná účast na vinařských soutěžích Falstaff
 • Dolní Rakousko - vinařský veletrh Krems
 • Regionální vínařské veletrhy

Kontakt

Konrad und Theresia Ipsmiller
Hauptstraße 10, 2172 Schrattenberg
Tel.: +43/2555/2515
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-ipsmiller.at

 

Vinařství Maria & Franz Neckam

Tisk
PDF

logo - maria a franz neckamNaše vinařství leží v severní části oblasti Weinviertel, přesněji v oblasti Veltlinerland. Již několik generací se v našem podniku lisuje víno. Podle tradice se v našem podniku lisují druhy Veltlínské zelené, Ryzlink vlašský, Rivaner, Rulandské bílé, Muškát žlutý a Zweigeltrebe. Veltlínské zelené roste na trati „Holzleiten“ a dělí se do kvalitativních stupňů zemské víno, kvalitní víno a Weinviertel DAC.

Ryzlink vlašský a Zweigeltrebe jako hrozny dokupujeme a rovněž zpracováváme na kvalitní víno. Rivaner, mnohem známější jako Müller Thurgau, roste rovněž na trati „Holzleiten“ jako Veltlínské zelené.

Od roku 2005 pěstujeme na trati „Kellerackerl“ v Frättingsdorfu Muškát žlutý. Muškát vyrábíme jako lehké, svěží kvalitní víno s vyhraněnými znaky vůní. Naše Rulandské bílé rovněž roste na trati „Kellerackerl“. Je to výraznější a bohaté kvalitní víno s potenciálem skladování. Vedle odrůdových vín máme v nabídce také naše šumivé víno „Necko-Secco“. To se nabízí jako doplněk romantického večera ve dvou. Velmi nás potěší, budeme-li vás moci přivítat v naší Rivanské vinárničce.

Kontakt

Maria & Franz Neckam
Holzleitenstraße 9, 2132 Frättingsdorf
Tel.: +43/2524/2618 od. +43/676/9088247
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Vinařství Martinshof - Michael Martin

Tisk
PDF

logo - michael martinVinařství Martinshof leží v severovýchodní části oblasti Weinviertel, mezi brněnskou silnicí a českou hranicí. Již ve 4. generaci provozuje Michael Martin, ročník 1972, od svých 18. narozenin rodinné vinařství momentálně s 13,5 ha. Produkce MARTINSHOFu zahrnuje ze 70% bílá vína a ze 30% červená vína.

Michael Martin – Weinviertelský burgundský pionýr. Vedle klasických odrůd oblasti Weinviertel, Veltlínské zelené a Zweigeltrebe, se Michael Martin upsal burgundským vínům, jako je Chardonnay, Rulandské bílé a Rulandské modré, jejichž pěstování a vinařská výroba je, dá se říci, pionýrskou prací a díky nimž o něm bylo v posledních letech na rakouské a mezinárodní vinařské scéně stále více slyšet.

Dále vyrábí Michael Martin od roku 2000 společně se svým vinařským přítelem z Poysdorfu Wernerem Hauserem společná vína řady FRIENDS – Linie - Veltliner Friends, červenou řadu Friends – Cuvée a Friends Brut.

Nejsou to odrůdy a oblast, které u řady FRIENDS stojí v popředí, nýbrž nápad.

Kontakt

Michael Martin
Hauptstraße 28, 2183 Neusiedl/Zaya
Tel: +43/2533/89777
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.martinshof.at

 

Vinařství Neustifter

Tisk
PDF

logo - neustiftertVe třetí generaci je veden jako rodinný podnik, v současnosti obhospodařujeme 20 hektarů vinohradů. Nejlepší polohy mají tak příznačná jména jako Hermannschachern, nejstarší viniční trati Poysdorfs, Zapfelsbergen, Maxendorf a Saurüssel. Hlavní odrůdou je Veltlínské zelené. Ale také Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Rulandské bílé a Chardonnay prospívají na slunných kopcích překrásného aromatického pásu Weinviertelu.

Zvláštní láska patří červenému vínu, kde se pěstují vedle hlavních odrůd Modrý Portugal a Zweigeltrebe také Cabernet Sauvignon, Frankovka, Merlot a Rulandské modré. Malolaktické kvašení a ležení v barrique jsou přitom stálou součástí a díky tomu vzniká hutné, charakteristické přírodní neslazené víno. Snažíme se láskyplnou péčí a přesným sledováním vinic vyrábět vysoce kvalitní produkty. Chtěli bychom svým zákazníkům moci nabídnout vína, která je přesvědčí jak svou chutí, tak také poměrem ceny a výkonu a budou jim činit radost.

Ocenění a speciální znaky

 • V rakouském Salonu vín udělený Falstaff Červené víno Průvodce
 • Zlatý pohár na víno veletrhu Víno & Destiláty v Praze v roce 2005 a 2009
 • Goldmedailien a trofeje na veletrhu vín ve Valticích - 2006 mistr s Zweigeltrebe Cabernet Sauvignon 2003

Kontakt

Ing. Karl Neustifter
Laaerstraße 10, 2170 Poysdorf
Tel: +43/2552/3435
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-neustifter.at

 

Vinařství Pleil „Pleilwein“

Tisk
PDF

logo - pleilweinVinařství Pleilwein vyrábí již více než 300 let vína typické pro svůj region Falkensteiner Hügelland (Falkensteinská vrchovina). Vinařská obec Erdberg se nachází v srdci vinařské oblasti Weinviertel. Rodinný podnik odjakživa vsází na komunikaci. Především šéfka firmy vidí v komunikaci možnost zlepšovat se. „Jsem vinařkou tělem i duší – práce ve vinohradě, ale také ochutnávky se zákazníky mi činí velkou radost. Na této cestě získáváme také odezvu, kterou vděčně necháváme vplynout do výroby vína“, říká Gertrude Pleil.

Nedávno bylo vinařství vyznamenáno při AWC 2008. Nastávajícím převzetím podniku Johannesem Pleilem získá náš sortiment, s použitím zkušeností několika desítek let a zdravou směsí nových myšlenek, na zjemnění a osvěžení.


Účast v soutěžích:

 • Rakouská Wine Challenge 2008 Weinviertel DAC Silber
 • stříbro za Zweigeltrebe
 • Chardonnay Seal of approval Japonsko Wine Challenge 2008 Weinviertel DAC Bronze
 • Chardonnay Seal of approval

Kontakt

Johannes Pleil
Bergstraße 15, 2193 Erdberg
Tel.: +43/2552/20393
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.pleil.eu  oder
www.pleilwein.at

Vinařství Schulz

Tisk
PDF

logo - schulzVinařství Schulz z Dobermanndorfu se nachází v mírně kopcovité krajině oblasti Veltlinerland. Podniková filozofie vinařského manažera se státní zkouškou Wernera Schulze je: zprostředkovat konzumentům podle podnikového motta „RADOST Z POŽITKU“ zážitek z vína.

K přírodě šetrné pěstování vinné révy, nízké výnosy a mimořádně pečlivá, láskou k vínu se vyznačující práce ve sklepě jsou zárukami vysoké úrovně kvality firmy. Klasická bílá vína zrají v tancích z ušlechtilé oceli s kontrolou teploty. Jinou cestou jdeme u výběrových vín, tato se vyrábí dle mezinárodní stylistiky s použitím barrique a malolaktiky. Červená vína z podniku Schulz zrají minimálně jeden rok ve velkých dřevěných sudech nebo prémiová vína 16, příp. 24 měsíců v barrique.

Národní a mezinárodní úspěchy utvrzují mladého vinaře v jeho snažení po tom, aby v jeho vínech byla poznat rozmanitost aromat.

Podnik nabízí celoročně působivé ochutnávky vín v útulné ochutnávací vinárničce. Prodej vína po telefonickém ohlášení.
Dodávky: kartony po 6 nebo 12 lahvích se dodávají buď osobně nebo balíkovou službou.

Kontakt

Werner Schulz
Hauptstraße 69, 2181 Dobermannsdorf
Tel: +43/2533/89062
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-schulz.at

Vinařství Späth

Tisk
PDF

logo - spthMoji rodiče, Monika a Heribert Späth, pocházeli z dalekého Baden-Württembergu a kvůli práci se přestěhovali do Großkrut. Po pozvání místními vinaři na vinobraní se u nich rozvinul zájem o vinařství. Jejich nadšení a radost z dělání vína položily základní kámen dnešního rodinného podniku, který od roku 2005 vedu já, Benjamin. Okolo Groβkrutu obhospodařujeme 10 ha vinohradů. Redukcí výnosů, zlepšováním půdy, zazeleňováním a ročním sběrem hroznů dosahujeme hroznů nejvyšší kvality. Hrozny se zpracovávají v kvelbovém sklepení vybaveném nejmodernější technikou na úpatí kopce Kellerberg. Vedle hlavní odrůdy Veltlínské zelené, která zaujímá 60% našich vinic, zpracováváme hrozny odrůd Chardonnay, Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a Pinot Noir reinsortig. bin 341 je naše vynikající Cuvée z odrůd Cabernet Sauvignon, Rulandské modré a Merlot. Rosé a sekt náš rozsáhlý sortiment hezky zaokrouhlují.

 Seznam soutěží:

SALON Österreich Wein 09, AWC Vienna 2009 Gold, SALON Österreichischer Wein 2008, AWC Vienna 2008 Gold, VINNÉ TRHY PEZINOK 2007 Zlatá medaile, Busche deutscher Weinpreis 2005 Erster Platz.

Kontakt

Benjamin Späth
Poysdorferstraße 40, 2143 Großkrut
Tel: +43/664/4019758
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-spaeth.at

Vinařství Stadler

Tisk
PDF

Obklopena vrcholy Landmann, Galgenberg a strmými vápencovými skalami, ale i vinohrady a ovocnými sady leží malá vinařská obec Falkenstein v dolnorakouské oblasti Weinviertel.

Vinařství Stadler zde sídlí od roku 1726 a obhospodařuje 20ha vinic. Johannes a Maria Stadler vedou svůj podnik obezřetně a s nejvyššími požadavky na kvalitu. Splnili si svůj sen o moderní budově, kde se nachází prezentační místnost, lokál Heurigen a pět pokojů pro hosty. Vepředu se před lákavou stavbou objevuje zřícenina pod úhlem 13°, tím byla dána prožitková osa budovy.

V prodejním prostoru jsou představena vína a vinařství, v lokále Heurigen jsou nabízeny pokrmy z regionální produkce. O stravování se stará domácí paní Maria Stadler, Johannes Stadler má na starost to tekuté. Směrem na jih jsou čtyři pokoje, na sever na atrium napojený se nachází jeden byt, který nabízí místo pro jednu rodinu a je vybaven kuchyňským koutem.

Navštivte naše vinařství nebo si zarezervujte nabídku „Falkensteiner Berggericht“ - pěší turistika vinicemi okolo Falkensteinu, Křížová hora, vinařská naučná stezka a romantická sklepní ulička, ochutnávka vín atd.

 Ocenění/výstavy:

 • AWC Vienna 2008: Gold „Cuvée Exclusiv“
 • AWC Vienna 2009: Gold „Ryzlink vlašský 2008“ und „Svatovavřinecké 2008“
 • Siegl-Steurer „Nejlepší vína z Rakouska 2008-2009“ – Weinviertel DAC Rosenberg 2008
 • VINARIA-Auszeichnung 2008 u. 2009
 • Tucek & Knall „Nejlepší rakouská bílá vína 2009“:
  Weinviertel DAC 2008
 • NÖ Wein Prämierung 2009 – „Kreis der Besten“:
  Weißburgunder Ebersleithen 2008
 • Falkensteiner Berggericht 2009:
  Weinviertel DAC Rosenberg 2008, Weißburgunder Ebersleithen 2008, Riesling Kirchberg 2008

Kontakt

13° zur Burgruine Falkenstein
Maria & Johannes Stadler
Stürzenbühel 104, 2162 Falkenstein
Tel.: +43/2554/85417
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.weingut-stadler.com

Vinařství Tatzber

Tisk
PDF

logo - tatzberSrdečně vítejte v Schlossheurigen (Zámecký lokál) ve Wilfersdorfu

Náš vinařský podnik leží v obci Ebersdorf an der Zaya. Je to nejmenší katastrální obec v oblasti Wilfersdorf. Tato malá vinařská obec je jedinečná svou pozoruhodnou sklepní uličkou v trati „Ladenberg“. Velmi dobře přístupné a značené cyklistické, turistické nebo jezdecké stezky nabízí pohodové okolí. V naší rodině se pěstuje víno ve třetí generaci. Od roku 1901 sídlí rodina Tatzber v Ebersdorfu v ulici Erdölstrasse 52.

Našim mottem je: „Kvalita vína roste na keři.“
Náš sortiment: vedle Veltlínského zeleného a Ryzlinku vlašského vyrábíme také Ryzlink rýnský, Chardonnay a Rulandské bílé, ale také Tramín a Muškát žlutý. Z červených vín máme odrůdy Zweigeltrebe a Modrý Portugal.

Ochutnávky vín jsou možné po přechozím nahlášení v naší ochutnávací vinárničce, ale také ve sklepě heurigen. Vedle prodeje lahvového vína využíváme také možnost odprodeje do Zámeckého sklepa ve Wilfersdorfu.

Těšíme se na Vaši návštěvu! Rodina Tatzber

Kontakt

Josef Tatzber
Erdölstrasse 52, 2185 Ebersdorf
Tel: +43/2573/25644
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.tatzber-weine.at

 

Zámecká vinotéka Wilfersdorf

Tisk
PDF

15 vinařů a vinařství Liechtenstein prezentují v Zámecké vinotéce Wilfersdorf svá kvalitní vína.

Otevírací doba:

Od Velikonoc do Všech svatých:
Pátek 16 - 18 hod.
Sobota 17 - 20 hod.
Neděle a svátky 14 - 17 hod.


Zájezdy atd. kdykoli od 10 osob po telefonické domluvě (Tel. +43 664/577 68 55).

Kontakt

Schlossvinothek Wilfersdorf
Hauptstrasse 1, 2193 Wilfersdorf
Tel.: +43/2573/3356
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.liechtenstein-schloss-wilfersdorf.at

loga-podpora