Vinné stezky - Veltlinerland

Tisk
PDF

logoPřes 675 vinařských podniků na vinné stezce – počínaje pěstiteli vín přes burčák, až po vinotéky, vinárny a ubytovací zařízení – se nacházejí v 77 vinařských obcích podél cca 400 km dlouhé vinné stezky Weinviertel.

Členové Weinstraße (vinné stezky) nabízejí rozmanitou a hojnou paletu kulinárních jakož i kulturních lákadel všem vinofilům.

U vinaře se dozvíte při výletech do vinařské oblasti, jak a kde Vaše oblíbené víno vzniká. Ochutnejte a pokláboste o charakteristice ročníku, o přednostech odrůdy a využijte příležitosti k nákupu přímo ze dvora. Oblast Weinviertel je v současnosti charakteristická svým typickým vínem. Jen suché zelené veltlínské, charakteristické pro tuto oblast, se známým „Pfefferl“ (veltlínské s 01charakteristickým pepřovým nádechem) se smí nazývat značkou „Weinviertel DAC“. Toulky krajinou za vínem zakončete dříve nebo později u Heurigen (lokály s nabídkou letošních vín), kde bývají doma vyráběné kapky vína doplněny regionálními pochoutkami. Většinou položeny v idylické vinařské krajině nabízí lokály Heurigen pravá útočiště pro lidi hledající odpočinek.

Vinotéky Weinstraβe představují nabídku vína zahrnující místní i regionální vína včetně odborného poradenství! Opravdovými posly vína z oblasti Weinviertel jsou hospodští podél Weinstraße. Ke každému chodu se zde servíruje vhodná sklenička vína, nejlépe hned od spřáteleného vinaře odvedle. Kdo by chtěl vedle zeleného veltlínského, ryzlinku nebo zweigeltu blíže poznat také zemi a lidi, tomu je otevřena spousta možností.

„Bydlet tam, kde bydlí víno“ je možné jak ve čtyřhvězdičkovém hotelu, tak také přímo ve vinařském dvoře, „požitkářském pokoji“ nebo u soukromých pronajímatelů pokojů. Co je všem podnikům Weinstraße společné: splňují přísná kvalitativní kritéria Weinstraße Niederösterreich, což se pravidelně kontroluje. U svého hostitele to poznáte na členském štítku vyvěšeném u vstupu!

loga-podpora