MAS Dolní Morava

Tisk
PDF


logo-mMístní akční skupina Dolní Morava, o.s.

Občanské sdružení Místní akční skupina Dolní Morava pracuje na území obcí Regionu Podluží, Mikroregionu Hodonínsko a obcí Čejč, Mutěnice, Karlín a Terezín. Jedná se o území celkem 22 členských obcí, mimo města Hodonín. Sdružení má v současné době 45 členů z řad obcí, NNO a podnikatel a jeho hlavním cílem je práce na rozvoji venkova, zejména pak v oblasti zemědělství, podnikání, agroturistiky, vinařství a folklóru. MAS také podporuje ochranu životního prostředí a krajinotvorbu. Mezi hlavní cíle však také patří práce s dětmi a mládeží a podpora společenského života v obcích.

KONTAKT:       Ing. Josef Smetana, předseda sdružení,  tel.:  +420 777 328 052
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript    www.mas-dolnimorava.cz


logo

Region Podluží

V jihovýchodním cípu České republiky, na rozhraní Moravy, Slovenska a Dolního Rakouska, při soutoku řek Dyje a Moravy, se nachází pestrá a pozoruhodná oblast vymezená katastry čtrnácti obcí ležících mezi Břeclaví a Hodonínem. Ano, je to Podluží, oblast pro niž je zcela příznačná pohostinnost a pracovitost jeho obyvatel.Možná je to tím, že u dobrého vína a s moravskou písní na rtech se při formálních i neformálních setkáních nejen nejlépe vytváří přátelské vazby, ale často se vyřeší i spory a zažehnají mnohá nepřátelství. S onou pracovitostí místních lidí se mimochodem zcela jistě setkáte při putování upravenými vesnicemi, sklepními uličkami nebo mezi udržovanými vinicemi a poli... Vychutnejte si proto harmonii Podluží!

KONTAKT:       Ing. Josef Smetana, manažer svazku obcí,  tel.:  +420 777 328 052
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript    www.podluzi.cz


logo

Mikroregion Hodonínsko

Region slunce a folkloru, kde jedna slavnost střídá druhou. Pestrá škála lidových písní, krojů, tanců a tradičních řemesel. Jižní cíp Moravy, kouzelný svět plný lužních lesů, ale také vinic. Nejrůznější vína – suchá, sladká, bílá, červená i růžová, řízná i neřízná jako pohlazení. Sladké a šťavnaté ovoce zdejších sadů a krásná příroda. Místy doslova romantickou krajinu, sídla šlechtických rodů, vodní tok, templářskou tvrz a lidovou 01architekturu – to vše svým návštěvníkům nabízí Hodonínsko. 

Samozřejmě též pohostinnost při oslavách masopustu, vítání jara, zarážení hory, hodech i vinobraních. Kdo touží poznat tyto místa a zvyklosti, kde jakoby se zastavil čas, musí se vypravit právě sem! 

KONTAKT:       Patrícia Juráňová, manažerka svazku obcí,  tel.:  +420 602 761 523
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   www.hodoninsko.eu


loga-podpora