Odrůdy bílých vín

Tisk
Aurelius
Víno sytě žlutozelené barvy a medové chuti, v jehož vůni najdeme tóny jarního medu, ananasu či přezrálého kiwi.

Chardonnay
Svěží, ovocné a silné víno světle žluté barvy s vůní připomínající nezralá jablka nebo ananas, meloun, banán, příp. citrusové plody.
Muškát moravský
Víno zelenožluté až zlatavé barvy, s vůní mandarinky, banánu a dalšího tropického ovoce přecházející až do květinových tónů a s voňavou, nasládlou chutí, s harmonizovanou kyselinkou.

Müller-Thurgau
Kříženec Gutedelu a Ryzlinku rýnského dává lahodná, často květnatá vína s lehce muškátovým tónem a s jemnou kyselinkou vůní připomínající zelená jablka, citróny, černý rybíz, muškátový ořech či zelenou papriku.
Neuburské
Víno světle zlatožluté barvy, květnaté a minerální aroma později přecházející do vůní ovoce a smetany.
Pálava
Aromatické víno zlatožluté barvy s dlouhotrvající, plnou chutí a s vůní koření, muškátu či vanilky
Rulandské bílé
Odrůda francouzského původu nabízející víno s pikantně kořenným buketem, decentními mandlovými tóny a s jemnou vůní zelených jablek, hrušek nebo lískových oříšků.
Rulandské šedé
Harmonické víno z odrůdy francouzského původu vyznačující se plností, hebkostí a dlouhotrvající dochutí s medově nasládlou vůní a pomerančovými tóny.
Ryzlink vlašský
Svěží víno zelenožluté barvy s pikantní kyselinou, ovocnou chutí a s vůní rybízu či angreštu.
Ryzlink rýnský
Pozdě zrající odrůda dávající jemná elegantní vína s vyšším obsahem kyselin a s buketem připomínajícím jablko, broskev, grapefruit, květy růží, med či čerstvou kávu.
Sauvignon
Plné víno s velmi osvěžujícím tónem připomínajícím zelené ovoce s aroma citrónu, rybízu, kopřiv či nádechu chřestu.
Sylvánské zelené
Víno zelenožluté barvy s mírně kořenitým nádechem a s vyšším množstvím kyselin, ve kterém zejména na počátku můžeme hledat angreštové tóny.
Tramín červený
Víno intenzivní zlatožluté barvy s kořenitě medovou vůní a s chutí, ve které můžeme hledat např. čajovou růži, med, hrozinky, tropické ovoce, fialku, zázvor či skořici.
Veltlínské zelené
V současnosti nejvíce rozšířená odrůda, víno je zelenožluté až slámové barvy s vůní lipového květu a lehce pepřové a kořenité chuti.